112 TÍSŇOVÁ LINKA 150 HASIČI 155 ZÁCHRANNÁ SLUŽBA 158 POLICIE
Znak SDH - background

SDH Pařezov

Sbor dobrovolných hasičů

Proudnice
Facebook sboru

Společné cvičení hasičů Poběžovice 25.3.2017

Dne 25. 3. 2017 se uskutečnil v režii SDH Poběžovice již druhý ročník mezinárodního výcviku jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.
Téma výcviku bylo opět „Požár lesního a travního porostu“. Doprava vody byla provedena v kombinaci kyvadlové a dálkové. To znamená, že z čerpacího stanoviště, které bylo zřízeno jednotkou SDH Nový Kramolín u požární nádrže na šitbořské návsi, byly plněny cisternové automobilové stříkačky CAS 25K Liaz JSDH Poběžovice, CAS 24 T815 Terrno JSDH Hostouň a CAS 24 Š706 RTHP JSDH Drahotín, které dováželi vodu na rozcestí u skalek, kde byla postavena CAS 32 T815 JSDH Poběžovice, která „posílala“ vodu do dopravního vedení utvořeného z přenosných požárních stříkaček JSDH Pařezov (po simulované závadě JSDH Drahotín), nebo samotných čerpadel v požárních automobilech FFW Weiding a FFW Schönau. Prvotní zásah na místě požáru provedla jednotka SDH Klenčí pod Čerchovem s CAS 25K Liaz, která rozvinula dopravní vedení k rozdělovači a následně útočné vedení dvěma proudy C s napojenými proudnicemi typu TURBO.
Výcvik dopadl nad očekávání dobře, neboť se zároveň jednalo o prověření všech možností zasahujících jednotek a mohli jsme zhodnotit jak kladné, tak i negativní vlivy na simulovaný zásah. Díky tomu, že jsme mohli zkoušet různé poruchy a závady, došlo k výměně přenosné požární stříkačky u dálkové dopravy vody a ke konci výcviku se projevila závada na CAS 32 T815, která byla také okamžitě nahrazena. Za celou dobu nedošlo k přerušení hasebních prací v místě požáru.

Video zde. https://www.youtube.com/watch?v=N78K2iatwz0