112 TÍSŇOVÁ LINKA 150 HASIČI 155 ZÁCHRANNÁ SLUŽBA 158 POLICIE
Znak SDH - background

SDH Pařezov

Sbor dobrovolných hasičů

Proudnice
Facebook sboru

Ohře 1. – 4. srpen 2013

Ve čtvrtek 1. 8. 2013 odpoledne se početná skupina 10ti posádek vydala do nedalekého Sokolova do kempu „Dronte“, kde byl naplánován na pátek ráno start. Kemp se pyšnil dobrými referencemi, ale… Pomalá a poddimenzovaná obsluha, přeplněný kemp, vlaky, kachny a každou čtvrthodinu bijící hodiny na kostele za řekou moc spánku nedopřály. Ale vždyť jsme na vodě. Koneckonců předpověď počasí byla luxusní, jen jsme měli trošku obavy o množství vody v řece, která byla na pokraji splavnosti.

V pátek nás čekala trasa do Karlových Varů. Na tomto úseku není řeka až tak rychlá, ale vzhledem k tomu, že pár posádek jelo poprvé, nebylo to na škodu. Proplouvalo se Loktem, kde řeka meandruje kolem hradu – stojí za to vidět. Také se proplouvalo kolem „Svatošských skal“, asi nejkrásnějšímu úseku na Ohři. K večeru jsme dorazili do kempu nohejbalového oddílu Liapor KV. Můžeme doporučit. Příjemná a rychlá obsluha, spousta místa, dobré jídlo. Zde to fungovalo. Z Varů již teče řeka podstatně rychleji, peřej střídá peřej a kličkování mezi kameny je běžná záležitost. Hlavně cvičnou peřej Hubertus stojí za to vyzkoušet :o). Zde se hlavně Luky pořádně vyřádil.

Celý sobotní den provázel zpěv hesla „Míra má narozeniny“, a tak cesta rychle ubíhala. V sobotu k večeru jsme dopluli do Dubiny, do kempu restaurace „U Dvořáků“. Výborná hospoda, můžeme všem jen doporučit. V neděli už nás čekalo jen asi 12 km do Vojkovic, kde jsme vrátili loďky a vyrazili k domovu.

Ujelo se cca 52 říčních km, což je slušná porce. A i splavnost docela šla, je pravda, že se několikrát „koníčkovalo“, ale nebylo to tak zlé. Na druhou stranu řeka byla přece jen náročnější, takže o „cvaknutí“ nebyla nouze. Celou akci trošku kazila jen „úžasně rychlá“ hospoda v Radošově (že Banánku?), a také zjištění, že řeka je mrcha a krade věci…

Tak zase snad za rok asi opět na jiné řece. Ahoooooooooooooj.