112 TÍSŇOVÁ LINKA 150 HASIČI 155 ZÁCHRANNÁ SLUŽBA 158 POLICIE
Znak SDH - background

SDH Pařezov

Sbor dobrovolných hasičů

Proudnice
Facebook sboru

„O pohár starosty obce“, Pařezov 15. září 2012

Tuto sobotu jsme na louce u potoka pod „hasičárnou“ pořádali již třetí ročník soutěže v požárním útoku „O pohár starosty obce“. A účast soutěžních týmů byla rekordní!!! Soutěžilo 16 družstev mužů, 5 družstev žen a ještě se předvedly děti, a to přípravka Pařezov, mladší žáci Pařezov a starší žáci z Luženic. Takovou účast nikdo z nás neočekával a trošku nás to zaskočilo.

Opět se běhalo přes potok, tzv. „Paris příkop“, časy obou pokusů se sčítaly. A jak jsme dopadli? Ženy opět potvrdily, že požární útok umí a vítězství jim uniklo o cca 0,5 s a skončily druhé za Českou Kubicí a před třetími Domažlicemi. Mužům po prvním skvělém pokusu a vůbec prvním prolomení hranice 19ti vteřin (18.68) stačil ke třetímu místu průměrný pokus. Bohužel nespojením savic byl pokus neplatný a obsadili 12. místo. Zvítězilo Prapořiště před Krchleby a Mračnicemi.

Ale soutěž nebyla jen o sobotě, minimálně již týden před soutěží bylo nutné začít připravovat louku, lávky přes potok, poháry, občerstvení, stan atd. Organizačně a časově to bylo hodně náročné. Vydařená byla i závěrečná párty ve stanu a tak i přes pár nedostatků tuto akci nelze hodnotit jinak, než kladně. Doufáme, že se všem účastníkům u nás líbilo a v příštím roce se opět zúčastní. Zde je odkaz na článek v Domažlickém deníku včetně výsledků a fotografií.