112 TÍSŇOVÁ LINKA 150 HASIČI 155 ZÁCHRANNÁ SLUŽBA 158 POLICIE
Znak SDH - background

SDH Pařezov

Sbor dobrovolných hasičů

Proudnice
Facebook sboru

Iron Fireman 24.9.2016

Poslední víkend v září se v Praze sešlo na stovku profesionálních a dobrovolných hasičů, aby se postavily na start nejtvrdšího závodu světa IRON FIREMAN. Vzhledem k výsledkům během roku byl nominován i náš člen Lukáš Macht. Odjížděl s představou být v padesátce nejlepších, neboť konkurence byla opravdu silná.

Celé závody probíhaly letos na nejdelších schodech v Praze s cílem pod petřínskou rozhlednou. Po startu musel závodník roztáhnout vedení dvou hadic B na vzdálenost 40m, ovšem do schodů. Přibližně ve 2/3 čekalo na závodníka převrácení pneumatiky z náklaďáku. I to bylo náročné, neboť to bylo do kopce. Následovalo několik desítek schodů a příkrý kopec kdy se závodník dostal do prostoru cíle. Zde na něj čekalo překonání 2m vysoké bariery, přemístění 80kg figuríny na vzdálenost 40ti metrů a cíl.

Jak bylo zmíněno, Lukáš si přál být do padesátého místa. Výsledek byl ovšem mnohem uspokojivější a našemu sboru vybojoval 30.místo.  Pro nováčka v Tfa, který letos v tomto sportu absolvoval svoji první sezónu to bylo krásné zakončení roku 2016.