112 TÍSŇOVÁ LINKA 150 HASIČI 155 ZÁCHRANNÁ SLUŽBA 158 POLICIE
Znak SDH - background

SDH Pařezov

Sbor dobrovolných hasičů

Proudnice
Facebook sboru

Cyklovýlet 12-14.6.15

Tento rok se část mužského družstva SDH Pařezov vydala na druhý ročník cyklovýletu za poznáním krás našeho kraje. Po loňské úspěšné premiéře na Sycheráku, byl tentokrát výlet naplánován do kempu Nový Rybník u Nepomuka. Sestava byla téměř totožná jako loni, pouze Aleš Vaněk (Webinátor) se tentokrát omluvil.

Zbytek loňské sestavy ve složení Pepa Šlajs, Míra Srb, Pavel Konop a tradiční host Miloslav Matoušek (Bacil) vyrazil z Pařezova v pátek 12.6. ráno směr Nepomuk. Roman Langpaul , který jel do cíle autem, tvořil týlové zabezpečení a vezl zbytku sestavy všechen materiál a proviant.

Cyklistická skupina měla cestou několik poznávacích zastavení – v Domažlicích na kávu a pro peníze, v Chudenicích v Americké zahradě, ve Švihově na vodním hradě a oběd, a ke konci cesty v Kokořově na večeři a dobré pivo. Večer jsme se setkali v kempu s Romanem a probrali u piva krásnou cestu. Druhý den jsme vyjeli směr Nepomuk na Zelenou Horu, kde se natáčel film Černí Baroni. Bohužel celý areál byl zavřený, zklamaně jsme tedy pokračovali dál do obce Soběsuky, kde je krásná restaurace s bohatou nabídkou pokrmů z hovězího masa, jež pochází z vlastního chovu býků – my jsme si dali zmrzlinu, kávičku a vodu…

Další zastávka byla na zámku v Žinkovech, který je nově rekonstruovaný. V jeho výborné restauraci jsme si dali oběd a s plnými žaludky vyrazili do osvědčené restaurace v Kokořově, kde jsme se občerstvili skvělou dvanáctkou. V podvečer jsme si v kempu zahráli oblíbené Vikingské šachy, upekli vuřty a diskutovali až do půlnoci o všem možném. V neděli ráno jsme se po snídani rozloučili s kempem a vydali se „kolmo“ k domovu. Roman samozřejmě autem odvezl všechen zbylý materiál. Zpáteční cestu jsme měli tentokrát naplánovánu směrem na Klatovy, kde jsme pro ulehčení cesty nasedli do klasického prastarého „motoráku“ a pádili do Domažlic. Po této rychlojízdě jsme si spravili chuť v restauraci Car Point a opět na kolech se přepravili do našeho Pařezova.

Celý cyklovýlet se opět vydařil a doprovázelo nás teplé slunečné počasí a pohodová atmosféra. Po každé snídani samozřejmě nechybělo házení kroužku na tyč a střelba ze vzduchovky na trochu neposlušné terče… pro zpestření a hlavně o to, kdo bude mýt nádobí…. Celou cestu plánoval Míra Srb, za což mu patří velký dík. Ujeli jsme celkem 150 km  a někteří už to pociťovali na svých, během roku zanedbávaných, partiích těla.

 

Všichni se už těšíme na další ročník a doufáme, že se k nám ještě někdo přidá…